Yatırım Yapmak için Banka Kredisi Çekilir mi?

Birçok kişi yatırım yapmanın, sadece büyük bir miktarda para kazanma eylemi olduğunu düşünür. Bu nedenle de sürekli yanlış adımlar atar ve sonucunda kaybeder. Yatırımlara karşı inancı kalmaz ve bu şekilde para kazanmanın imkansız olduğunu düşünür. İşte bu noktada yapılan hatalardan birisini, gerekli paraya sahip olmadan yola çıkanlar yapmaktadır.

Borç, kredi ve geri ödenmesi gereken bir para ile yatırım yapmanın mantıksız olduğu bilinmektedir. Çünkü bu parayı, sizin için uygun olmayan bir zamanda ödemeniz ve bu durumda portföyünüzü bozmanız gerekebilir. Sonuçta da elinize ya koca bir sıfır geçer ya da eksiye düşersiniz. Yine de bazı kişiler kredi çekerek yatırım yapabileceklerini düşünmeye devam ederler.

Bu konuda bilmeniz gereken önemli bilgileri şimdi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Ayrıca ekstra bilgi olması amacıyla http://borsanasiloynanir.co adresini de ziyaret etmenizi öneririz.

Kredi Çekerek Neden Yatırım Yapılmaz?

Kredi Çekerek Neden Yatırım Yapılmaz?Kredi, bankadan ihtiyaçlarınızı karşılamak için borç almanız demektir. Üstelik bunu çeşitli faiz oranlarına göre alırsınız ve aldığınızın daha fazlasını geri ödersiniz. Bu süreçte yatırımlarınıza başladınız diyelim. Bir şeyler beklentileriniz dahilinde ilerlemezse para kaybettiniz. Sonuçta hem bankaya borçlandınız hem de borsada başarısız oldunuz. Bunun maddi baskının dışında psikolojik bir çöküşü de olacaktır.

Eğer yatırımlarınızı biriktirdiğiniz ve kaybettiğinizde üzülmeyeceğiniz, hayatınızı etkilemeyecek bir miktar ile yaparsanız, elde edeceğiniz sonuçlar daha iyi olabilir. Mesela ünlü yatırımcı Jim Rogers, bu şekilde hareket eden yatırımcıların borsada daha rahat olduklarını söylemektedir. Endişelerle işlem yapmaya kalkarsanız büyük ihtimalle tam odaklanamaz ve kaybedersiniz. Ama rahat bir psikoloji ile borsaya girerek işlemlerinizi daha dikkatli bir şekilde yapabilirsiniz.

Yatırım Hangi Miktarda Para ile Yapılmalıdır?

Yatırım Hangi Miktarda Para ile Yapılmalıdır?Bazı kişilerin kredi çekmek istemelerinin nedenlerinden birisi de kendi paralarının az olduğunu düşünmeleri ve daha büyük oynamak istemeleridir. Ama bu boyunuzu aşan bir adım olabilir ve düştüğünüzde canınız gerçekten çok yanabilir.Eğer az miktarda paranız varsa emtialar gibi düşük fiyatlı yatırım araçlarını tercih edebilirsiniz. Birikimlerinizi emtialarla nasıl değerlendirebileceğinizi öğrenmek için buraya tıklayın.

Borsada işlem yapmak için illa A kadar paranız olacak diye bir kural bulunmamaktadır. Herkes bütçesine göre hareket etmelidir. Eğer bu şekilde hareket ederseniz ve başarılı sonuçlanan işlemler yapabilirseniz yakın zamanda daha büyük miktarda paralarla işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Yani yürümeden koşmaya kalkmamalısınız.

Borsada işlem yapmak için 1 hisse senedi bedeli ve aracı kurum komisyonu kadar paraya sahip olmanız yeterlidir. Bunu düşünerek önce bir miktar birikim yapmanız, kredi çekmenizden veya borç almanızdan çok daha iyi olacaktır. Üstelik bu biriktirdiğiniz parayı kaybederseniz hayatınız etkilenmeyecektir ve aynı şekilde devam edebilecekseniz. Birikimlerinizi değerlendirebileceğiniz piyasaları buradan görebilirsiniz. Ama hayatınızı etkileyecek bir miktar ile işlem yaparsanız kaybettiğiniz zaman büyük bir sıkıntıya girebilir ve belki de düzeltemeyeceğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir