USD/CHF ve NZD/USD Parite Fiyatları Son Durum! Uzmanların 2018 Beklentileri

ABD hükümetinin bütçe krizi nedeniyle geçici süreliğine kapanması, doların önemli para birimleri karşısında zayıflamasına neden oldu. Genel olarak güvenli liman olarak görülen ve fiyat istikrarıyla bilinen İsviçre Frangı, Türk lirası karşısında 3,94’ten işlem görüyor. Dolar karşısında ise dalgalı bir seyir izliyor. Dünya genelinde Davos Zirvesi izlenirken, FED’in yeni başkanını Jerome Powell olarak seçmesi sürpriz olması. Şimdi ise zirveden çıkacak sonuçlar bekleniyor.

Güvenli liman özelliği bulunan İsviçre frangı, stabil seyrini sürdürürken, Yeni Zelanda doları bu yıl emtialarda beklenen yükseliş ile değerlenebilir. İsviçre frangı ve Yeni Zelanda dolarının, ABD Doları karşısındaki son durumunu sizin için derledik.

USD/CHF Paritesi 2018 Yılı Beklentisi

USD/CHF (Amerikan Doları – İsviçre Frangı) parite fiyatı, genel olarak yatırımcılar tarafından güvenilir bir parite olarak değerlendirilir. Özellikle de küresel ekonomik krizlerin olduğu dönemlerde tercih edilir.

İsviçre, dünyanın en büyük altın rezervine sahip ülkelerden biri olarak nitelendiriliyor. Hal böyle olunca, yatırımcılar altın fiyatlarını ve USD/CHF paritesi üzerindeki etkilerini yakından takip ediyorlar.

USD/CHF paritesi fiyatı saat 15:30 itibariyle 0,96 seviyesinden işlem görüyor. İsviçre hükümeti 2018 yılı ekonomik büyüme beklentisini %1,9 olarak açıkladı. Bir önceki yıl %0,2 olan TÜFE beklentisinin ise %0,3’e revize edildiği bildirildi.

İsviçre Merkez Bankası’nın (SNB) 2017 yılında elde ettiği karı 54 milyar İsviçre Frangı olduğu tahmin ediliyor. Uzmanlar bu rakamın 110 yıllık tarihinde ulaştığı en yüksek seviye olduğunu belirtiyor.

Analistler, 2018 yılında ekonominin zorlu geçeceğini düşünürken bu durumun parite üzerinde de baskı yaratacağı tahmin ediliyor. Bu arada eklemeden geçmeyelim, Dünya Ekonomik Forumu’nun düzenlediği Davos Zirvesi bugün başlıyor. İsviçre’nin Davos kasabasında gerçekleşecek olan zirve 26 Ocak tarihine kadar devam edecek.

NZD/USD Paritesi 2018 Yılı Beklentisi

NZD/USD (Yeni Zelanda Doları – Amerikan Doları) parite fiyatı, diğer majör pariteler arasında işlem hacmi olarak biraz daha düşüktür. Genel olarak bir tarım ülkesi olan Yeni Zelanda, son yıllarda endüstri ve sanayi alanındaki gelişmelerle de ön plana çıkmayı başarmıştır.

Şu dakikalarda 0,73 seviyesinden işlem gören NZD/USD paritesi genellikle Yeni Zelanda’nın uluslararası ticari faaliyetlerindeki ve ekonomisindeki değişimlere bağlı olarak şekillenmektedir. Uzmanlar, şu an küresel anlamda ülke ekonomilerinin durgunluk yaşadığını belirtiyor.

Döviz kurlarını birbirleri arasında çevirmek için PariteFiyatlari.com’un döviz çevirici sayfasını kullanabilirsiniz: http://www.paritefiyatlari.com/doviz-cevirici/

Son dakika parite haberleri, forex piyasası hakkında bilgilendirici makaleler ve parite fiyatları için sizlere tek site yeter. Lütfen içeriklerimizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek veriniz.

Kaynak: http://www.paritefiyatlari.com/

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir